Kilo Alma Hakkında

Yazar: admin 11/06/2016 0 Yorum

Nasıl Kilo Alırım ?

 

       Aşırı zayıflık, kilo alamama gibi problemler, tıpkı kilo vermek isteyip de verememe gibi kişiyi üzen ve strese sokan bir problem. Ne kadar yemek yerse yesin kilo alamayan kişilere her ne kadar imrenilse de bu o kadar da iyi bir şey değil. Peki, kilo almak için ne yemeli? Sağlıklı kilo almak nasıl olur? Sağlıklı bir kiloya ulaşmak için tüketilmesi gereken besinler nelerdir? 

 

        Zayıflık, estetik görünüm açısından sorun teşkil ediyor gibi görünse de beraberinde sağlık sorunlarını da getirebilir. Zayıflık; organlarda hasar meydana gelmesi, kalp ritim sorunu, kemik yoğunluğunda azalma, çocuklarda büyüme ve gelişme geriliği, adet düzensizliği, saç dökülmesi, kemik erimesi ve tırnaklarda kırılma gibi sağlık sorunlarına neden olabilir.

 

       “Zayıfım, kilo alamıyorum” diyen insanlara kademeli olarak kilo almaları tavsiye edilir. Günlük 500 kalori almak vücüdunuzda haftada 0.5kg ağırlık sağlar.

 

       Bu sizin boyunuza, kilonuza, yaşınıza ve cinsiyetinize göre değişiklik gösterilir. Vücut dokularınızı tekrardan yapılandırmak, beslenme durumunuzu düzenli bir şekilde korumak, sağlıklı kilo almanız için önemli unsurlardır.

 

Nasıl Kilo Alırım: Egzersiz yapmak

 

       Zayıf kişilerin sadece karnının büyümemesi için fazla yememeye dikkat etmesi gerekir. Ne kadar zayıf olduğunuz, kaç yaşında olduğunuz önemli değildir. Fazla yemeye düşkün olursanız çirkin bir göbeğe sahip olursunuz. Bunu önlemek için tonlu bir gövdeye sahip olmaya çalışmalısınız. Bunlar içinse egzersiz gereklidir.

 

Her gün dengeli kardiyo hareketleri, ağırlık çalışmaları ve esneklik egzersizleri yapmalısınız.

 

Nasıl Kilo Alırım: Yağsız Kitle için Ağırlık Çalışma

 

Bunu zaten anlamadıysanız, yağsız bir vücut için bazı ağır işleri yapmanız gerekmektedir. Sizin rutinleriniz büyük ağırlıklar olmalıdır:

 

Squats, deadlifts, presses (bench and overhead), pull-ups, rows, dips, snatches, power cleans, clean and jerks.

 

Bu çoklu kas hareketleri hormonal yanıt sistemlerinizi tetikler.

 

 

Geniş ve heybetli bir görünüm, spor ile uğraşan herkesin en büyük amaçlarından birisidir. Bu amacın gerçekleştirilmesi için yalnızca spor yapmak yeterli olmayabilir. Hacim için gerekli olan başlıca faktörlerden birisi, kilo kazanımıdır.

 

 

Tüm sporcuların hacim kazanımı için gerekli olan karbonhidratı içinde barındıran Powerlife Mass Gainer, güvenli kilo almak için idealdir.

 

 

Gainer Nedir?

 

 

Gainer, supplement dilinde Weight Gainer olarak bilinmektedir. Kilo aldırma amaçlı üretilen bu sporcu besinlerinin temel özelliği, içeriğinde yüksek oranda protein ve karbonhidrat bulundurmalarıdır.

 

 

       Hacim kazanımı ya da kilo alımının, kas kütlesi üzerinde olumlu etki yaratması için alınan kiloların faydalı miktarının yüksek olması gerekmektedir. Daha geniş bir görünüme kavuşmak için yoğun bir spor programına kendini adayan insanlar, bir süre sonra enerji kaynağı açlığı hissederler. Bu açlık kendini yorgunluk olarak ya da kaslardan enerji edinme olarak gösterebilir. İşte bu durumda Gainer ürünleri sporcunun yeterli takviyeyi alması için güzel bir seçenek olmaktadır.

 

Kimler Gainer Kullanabilir?

 

  • Kilo alma konusunda sıkıntı yaşayanlar
  • Aşırı derecede zayıf olan insanlar
  • Vücut geliştirme sporunu ileri seviyeye taşımak isteyen sporcular
  • Daha geniş hatlara sahip olmak isteyenler
  • Daha ağır olmak isteyenler

 

Yorum bırakın