Hakkımızda

Ege Vitamin, 2000 yılında İzmir Alsancak da mağazasını açmış, sektörün ilk perakende/toptan firmalarından biri olarak iş hayatına başlamıştır.

Sporcu gıdaları ve gıda takviyeleri alanında dünyanın en güçlü markalarının distribütörlüğünü alarak, Ege Bölgesinde spor salonları, spor kulüpleri ve eczanelere hizmet vermiştir. Kaliteli, güvenilir, hızlı servis anlayışı ile orijinal ürünleri, bölgesinde ki müşterilerine ulaştırarak en iyi hizmeti vermeyi ilke edinen Ege Vitamin tanınan bir kuruluş olmayı başarmıştır.

Firmamız, içinde bulunduğu pazarı iyi analiz eden kurucuları sayesinde pazara artı değer katmak için 2010 yılında sektöre yatırım yapma kararı alarak POWERLIFE NUTRITION markasını hayata geçirme çalışmalarına başladı.

Powerlife Nutrition markasının kısaca kuruluş amacı, ülkemizde spor yapan, sağlıklı yaşama önem verenlere, daha kaliteli, güvenilir ve uygun fiyatlı ürünler sunmaktır. Başarılı olmamızın en büyük nedeni, işimizi ve bakış açımızı geliştirerek, Türkiye de tüketiciye faydalı ve güvenilir ürünler sunmak için her geçen gün kendimizi yenilemektir.

Powerlife, ham maddelerini Almanya dan, ambalajlarını Hollanda dan ithal etmektedir. Firmamız Gıda Mühendisleri Odasına kayıtlıdır ve bünyesinde gıda mühendisi istihdam etmektedir. Ürünlerimizin formülleri Almanya da hazırlanarak fabrikamızda dünya standartlarında paketlenmektedir.

Powerlife ilerleyen yıllarda yurtdışına açılma planları dahilinde edindiği, aslında yurtiçinde de bir gereklilik olan, ürünlerimizin ulusal ve uluslararası ticaret de tanınabilmesi, izlenebilmesini sağlamak için dünya da oluşturulan yasalara uygun ticari ürün tanımlama standardı belgesi TOBB/ GS1 almıştır.

Firmamız tüm dünya da 50.000 nden fazla akreditasyon faaliyeti yürüten, uluslar arası tescil firması olan JAS-ANZ akreditasyon kuruluşundan sertifikasyonlarını tamamlamıştır. JAS-ANZ akredite ettiği belgeleri kendi web sitesinden sorgulama imkanı tanıyarak ülkemizde faaliyet gösteren akreditasyon kurumlarının arasında büyük güven kazanmıştır. Firma Türkiye deki kontrollerini diğer yabancı akreditasyon firmalarının aksine çok sıkı tutmaktadır.

Üretim standartlarımız da bizler ISO 2200-2005 BRITISH CERTIFICATIONS GIDA GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ kullanmaktayız. Bu uygulama dünya çapında güvenli gıda üretimi oluşturmak amacıyla meydana getirilen bir uluslararası standarttır. Tarım Bakanlığı gibi resmi kurumların denetimlerinde ve Gıda Kodeksi isteklerinde bu standardın şartlarına gerek duyulmaktadır.

Böylece ürünlerimiz GMP (Good Manufacturing Practise) İyi Üretim Uygulamaları ve HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Points) Tehlike Analizi ve Kritik Noktaları Standartlarını içeren ISO 22000-2005 Gıda Güvenliği Sistemi ile üretilmektedir.

PowrlifeNutrition ISO 9001-2008 BRITISH CERTIFICATIONS KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ ne sahiptir. ISO 9001 Belgesi ilgili kuruluşun ürün veya hizmetlerinin uluslararası kabul görmüş bir yönetim sistemine uygun olarak sevk ve idare edilen bir yönetim anlayışının sonucunda ortaya konduğu ve dolayısı ile kuruluşun ürün ve hizmet kalitesinin sürekliliğinin sağlanabileceğinin bir güvencesini belirler.

ISO 9001 ise etkin bir kalite yönetim sistemini tanımlayan bir standarttır. Belge kuruluşun ürün ve hizmetlerinin uluslararası kabul görmüş bir standarda uygun olarak üretildiğini gösterir.

Standart merkezi İsviçre’nin Cenevre kentinde yer alan ve 90’dan fazla ülkenin üye olduğu Uluslararası standardizasyon Örgütü (International Organization of standardization–IOS) tarafından geliştirilmiştir.

Türkiye de ilk pet ambalajı kullanan firmamızın ürünleri sleeve kapak ve kapak içi emniyet kilitleri ile güvenlik altına alınarak,ürünlerinin hijyen şartlarını son tüketicisine kadar korumaktadır.

Üretimimiz için temin edilen tüm hammaddeler uluslararası standartlara sağlık ve hijyen açısından uygun olarak seçilmektedir.

Hammaddelerimiz içerisinde insan sağlığına zararlı bileşenler ve domuz yağı bulunmamaktadır.